Instalacje gazowe – jak znaleźć odpowiedniego specjalistę?

Instalacje gazowe – jak znaleźć odpowiedniego specjalistę?

W dobie XXI wieku coraz więcej osób decyduje się na wymianę pieca. Zdecydowana większość wybiera profesjonalne i zarazem bezpieczne instalacje gazowe. Dzięki nim można wygodnie i komfortowo ogrzewać dom, bez martwienia się o urządzenie grzewcze i substancje toksyczne wydostające się przez komin. Bez wątpienia korzystanie z gazu ziemnego charakteryzuje stosunkowo niski koszt eksploatacji. Kolejny atut stanowi ciągłość dostaw gazu do urządzenia. Automatyczne kotły samodzielnie ogrzewają wszystkie pomieszczenia oraz wodę użytkową. Ważne jest, że cała procedura odbywa się bez udziału właściciela. Co ważne, nie trzeba brudzić rąk sadzą i dodatkowo można odciążyć kręgosłup, gdyż w przypadku zwykłego pieca na węgiel, trzeba nosić ciężkie wiadra z materiałem.

Instalacje gazowe a Prawo Energetyczne

Osoba, która wyposażona jest w urządzenie grzewcze, z pomocą termostatu może ustawić dowolną temperaturę. Dzięki temu piec będzie ją utrzymywał cały dzień. Bezobsługowość jest zdecydowanym atutem tego rozwiązania. Przyłącza gazowe odbywają się w oparciu o Prawo Energetyczne. Ustawy o prawie budowlanym oraz energetycznym jasno wskazują, jakie warunki trzeba spełnić, aby można było skorzystać z przyłącza gazowego. W umowie o przyłączenie musi być poruszonych kilka ważnych kwestii, na przykład: termin realizacji zlecenia, wysokość opłaty wstępnej, granica własności instalacji gazowej. Muszą oczywiście znajdować się tam również dane osoby, która decyduje się na skorzystanie z instalacji. Więcej informacji można znaleźć pod niżej wymienioną witryną: https://olsztynhydraulik.pl/

Przyłącza gazowe – co warto o nich wiedzieć?

Osoba, która posiada piec gazowy nie musi martwić się na przykład o dostawę oleju opałowego czy też o dostawę gazu płynnego. Warto pamiętać, iż prawidłowa instalacja pieca gwarantuje fakt, że gaz ziemny będzie dostarczany bez żadnych przerw i to przez cały rok. Działa on 7 dni w tygodniu. Osoba, która chce skorzystać z przyłącza musi najpierw złożyć stosowny wniosek o określenie warunków. W dokumentacji musi być również zawarta zgoda właściciela budynku na dokonanie modernizacji bądź przyłącza. Przedsiębiorstwo gazownicze Olsztyn uwzględnia wszelkie propozycje danego odbiorcy.

Formalności związane z instalacją gazową

Wniosek o zawarcie umowy można przesłać drogą elektroniczną bądź też formą stacjonarną. Po dopełnieniu wszelkich formalności, specjalista wykonuje instalację przyłączeniową. Hydraulik musi posiadać fachową wiedzę, między innymi na temat sposobu układania rur od gazu. Musi wiedzieć, jak zabezpieczyć całą instalację i jak nadać jej prawidłową szczelność. Trzeba również pamiętać o podpisaniu umowy z dostawcą gazu. Po dopełnieniu wszystkich niezbędnych formalności, w okolicy domu zostaje zamontowana skrzynka od liczniku gazu. Warto wiedzieć, że wszystkie przewody od instalacji gazowej w piwnicy oraz suterenie, trzeba prowadzić bezpośrednio na powierzchni ściany lub tuż pod stropem. Z kolei na innych kondygnacjach mogą być one zamaskowane w sposób bezpieczny i fachowy. W przypadku awarii, do przewodów musi być odpowiedni i szybki dostęp.

Previous post Rekuperacja w Olsztynie – ile to kosztuje?
Next post Tartak w Elblągu – miejsce profesjonalistów